FESTIVAL NOORTELT NOORTELE

Pärnu Noorte Festivali esinejad on hoolikalt valitud kõnelejad ja koolitajad. Meie jaoks on tähtis, et nad inspireeriksid noori tegutsema ning motiveeritult algavale kooliaastale vastu seisma. Programmi kokkupanemisel oleme lähtunud sellest, et noorteni jõuaks võimalikult mitmekülgsed esinejad ja erinevate elualade esindajad. Festivali veavad tegusad Pärnu noored, kes väärtustavad kohaliku kultuuriruumi arengut ning siinsete noorte haridust.

Tutvu esinejatega siin:

EPP KÄRSIN

Epp Kärsin on seksiekspert ja koolitaja. Juba lapsena huvitasid teda seksuaalsed teemad ja õnneks oli kodus ka vastavat kirjandust. Kõik, mida ta on oma elus teinud ja kogenud, on ette valmistanud selleks, kes ta on täna ja mida teeb. Oma koolitused on ta kokku pannud iseenda kogemustest. Epp Kärsinil on oma missioon ja tänaseks ta enam ei kahtle, et selleks missiooniks on päästa maailm armastusega!
Festivalil esineb Epp reede õhtul kell 18:30.

KRISTE TALVING

Kriste Talving alustab sel õppeaastal Pärnu Ühisgümnaasiumi arendusjuhi ametis ning juhendab edaspidi kõigile kooli kümnenda klassi õpilastele mälu ja õppimise teemalist ainekursust, mis arendab õpilaste õppimisalaseid teadmisi-oskusi ja toetab nende efektiivset õppimist. Lisaks on ta Tallinna Ülikooli haridusteaduste instituudi õpetajakoolituse õppejõud. Kriste peamised uurimishuvid ja -valdkonnad ongi seotud õppimise ja õpetamise toetamisega – mälu- ja õpistrateegiad, metakognitsioon, motivatsioon ning õppimisprotsessiga seotud uskumused.
Kriste esineb meile laupäeval kell 14:00.

KiROT

Maarjamaa kõige kähedama vokaaliga artist KiROT ei jäta enda energia ning lüürikaga külmaks ka kõige kalgimat kuulajat. Vana- ning uuekooli vahel piire hägundav mees on äsja maha saanud enda teise stuudioalbumiga ning on enda loomingus avastamas aina rohkem ja rohkem uusi tahke.
KiROTi kontsert toimub laupäeva õhtul kell 21:30.

GEVIN NIGLAS

Gevin Niglas on 23-aastane produtsent ja laulukirjutaja, kelle muusikaline teekond algas koosseisuga Beyond Beyond kui Gevin olid vaid 16-aastane. Samal ajal tekkis Gevinil huvi muusikaproduktsiooni vastu ning nüüdseks on sellest kujunenud tema igapäevane tegevusala. Gevin teeb aktiivselt koostööd paljude Eesti artistidega, sh nublu, Maian, 5miinust, villemdrillem, Reket, WATEVA, Jüri Pootsmann, Grete Paia, jpt.

Festivalil viib ta läbi Popmuusika töötuba ning esineb koos Karl Killinguga reede õhtul Wunderbaaris.


​​EMILI JÜRGENS

Emili Jürgens, artisti nimega Emily J, on 21-aastane laulja ning laulukirjutaja, kes on tegelenud muusikaga 13-aastasest saadik. Emily J debüütsingel “My Love 2 U” tuli välja koostöös elektroonilise duoga WATEVA ja nägi ilmavalgust 2018. aastal. Lugu oli 25 nädalat MyHitsi edetabelis ning seda on tänaseks digiplatvormides mängitud enam kui kaheksa miljonit korda. 

Festivalil viib ta läbi Popmuusika töötuba.

múntel

Tegemist on Pärnust pärit semudega, kes kohtusid ja on koos mänginud 2019. aasta septembrist. Bändi repertuaaris on covereid nii Eesti, kui ka välismaa tuntud artistidelt ning ka omaloomingulisi palasid. Erinevates lugudes on erinevad solistid, kuna bändis on mitu lauljat. Bändi koosseisu kuuluvad Adele Sillat (vokaal, kitarr), Aet Marliise Eriste (vokaal, el. kitarr), Aksel Madis Verlin (bass), Herman Press (klaver), Andero Tõniste (trummid).
Ansambel esineb Wunderbaaris laupäeva õhtul.

MAYRI TIIDO

Mayri Tiido on 10 aastase kogemusega koolitaja ja õpidisainer. Selle aja jooksul on ta koolitustel osalenud rohkem kui 5000 inimest 40 riigist. Igapäevaselt tegeleb Mayri tootmisjääkide ringluse võimaldamisega läbi startupi Materjalivoog ja uurib rahvusvahelise meeskonnaga, mis oskusi ja teadmisi on vaja noortel, et olla tulevikus ringmajanduse eestvedajad. Lisaks viib läbi ringmajandust tutvustavaid koolitusi ning nõustab sellel teemal algatusi ja startuppe.
Mayri viib läbi festivali esimese töötoa teemal "Milline on elu Maal 2050?".

KRYPTIK

KRYPTIK on Pärnu juurtega tänavakunstnik. Oma esimesed grafiti katsetused tegi ta aastal 2002. Ta armastab tänavakunsti ja selle loomist.
Tänavakunsti töötuba toimub laupäeval kell 17:00.

LIISI KIRCH

Liisi Kirch on finantsvaba investor ja raamatute „Minu Finantsplaneerija“ ning „Minimalism. Vähem on parem“ autor. Igapäevaselt koordineerib ta rahatarkuse jagamist Eestis ning soovib jõuda sinnamaani, et igas koolis ja igas klassis rahatarkuse teemal räägitakse. Liisi on kolme lapse ema ning investeerib ühiselt koos abikaasa Mihkliga.
Rahatarkusest tuleb Liisi rääkima laupäeval kell 12:30.

TERJE TAMM

Terje on õppinud noorsootööd ja hetkel õpib psühholoogiat. Ta on aastaid tegutsenud noorsootöö valdkonnas mitmetes rollides ja keskendunud teemadele nagu maailmaharidus, inimõigused ja rahvusvaheline noorsootöö. Samadel teemadel on ta ka koolitanud teisi. Hetkel töötab riskikäitumisega noortega ja nende peredega. Oma vaimse tervise hoidmiseks meeldib Terjele paitada oma koera, uidata looduses ning praktiseerida joogat.
Terje kõneleb meile reedel teemal  "Kuidas toetada oma vaimset tervist kooli kõrvalt".

VALLO KIKAS

Vallo Kikas on Hiiumaalt pärit produtsent ja laulukirjutaja, kes on muusikaga tegelenud üle 20 aasta, tehes esimesi katsetusi muusika programmidega juba 11-aastaselt. Vallo liitus FAAR Music tiimiga 2014.aastal, kus tema käe all valmisid Elina Borni endanimeline debüütalbum, Karl-Erik Taukari albumid “Kaks” ja “Vääramatu jõud”. Kõik kolm albumit pälvisid Eesti Muusikaauhindadel erinevatel aastatel Aasta Popalbumi tiitli.

Festivalil viib ta läbi Popmuusika töötuba. 

KARL KILLING

Karl Killing on 21-aastane laulja, laulukirjutaja ja produtsent, kelle karjäär muusikas sai hoo sisse koosseisuga Beyond Beyond. Karl on aktiivselt muusikaga edasi tegelenud produtseerides ja kirjutades lugusid mitmetele tuntud Eesti artistidele nagu näiteks 5miinust, villemdrillem, Pluuto, Jüri Pootsmann jpt. Karl on jõudsalt tegelenud enda sooloprojekti jaoks lugude kirjutamisega ning suur soov tulla kuulajate ette sooloartistina sai tõeks 2020. aasta sügisel kui ilmus laulja debüütsingel “High Heels” koostöös Kanada plaadifirmaga Found/red. 

Festivalil viib ta läbi Popmuusika töötuba ja esineb koos Gevin Niglasega reede õhtul Wunderbaaris.

HARALD LEPISK

Harald Lepisk on inspiratsioonikõneleja ning avaliku kõnelemise treener. Tal on 16 aastat koolituskogemust ning on osalenud enam kui 1100 õppesündmusel. Oma koolituste ja õppelahendustega aitab ta inimestel mõista, mida nad päriselt tahavad ning märgata võimalusi positiivsete muutuste loomiseks elus ja ettevõtluses. Lisaks on Harald kahe lapse isa, “Elu looming” podcast-i saatejuht ja “Minu elu kutse” raamatu autor.
Festivalil viib ta läbi koolituse teemal "Loov leidlikkus – juhtugu mistahes, ma leian lahenduse".

RICHARD JÕGI

Richard Jõgi on välja kasvanud Cyber battle of Tartu kübervõistluselt noor häkker. Praegu õpib ta Tartu Ülikoolis informaatikat ja on tegevliige nii Tartu häkkerikojas, kui ka küberkaitseliidus. Töö alaselt tegeleb ta kübervõistluste loomisega ja küberhügieeni õppematerjalide kavandamisega.
Festivalil viib ta läbi Küberpõgenemistuba.

ALLAN KERME

Allan Kerme huvi IT ja kübermaailma vastu sai alguse juba 13 aastaselt, pannes kokku arvuteid ning luues lihtsamaid rakendusi. Edasi asus ta õppima Tartu Rakenduslikku Kolledžisse IT-süsteemide spetsialisti erialale, ning osales edukalt Cyber Battle of Tartu võistlusel. mille kõrvalt süvendas enda küberi teadmisi veelgi ning osales edukalt Cyber Battle of Tartu võistlusel. Sellest alates töötab ta küberturbe spetsialistina CTF Techis, luues erinevaid küberülesandeid ning hallates kogu võistluse infrastruktuuri. Ta on ka aktiivne liige Tartu Häkkerikojas.
Festivalil viib ta läbi Küberpõgenemistuba.